Gran Turismo 5 i pierwsze recenzje

Embargo, na recenzje Gran Turismo 5, które zakończyło się dzisiaj nad ranem zaowocowało wysypem recenzji w zagranicznych serwisach.

Produkcja studia  Polyphony Digital miała przyćmić inne gry o tej tematyce. Niewątpliwie to się udało, gdyż konkurencja (seria Forza) od ponad roku nie zapowiada nowych tytułów traktujących o samochodach. Niestety, GT 5 nie zyskał na razie tak wysokich ocen, jak chociażby Forza 3. Pod lupę wziąłem ważniejsze serwisy o grach na zachodnim rynku (nie brałem pod uwagę tych poświęconych tylko PS3). Zacznę więc od Eurogamera, który wystawił GT 5 ocenę 9/10 i podsumowaniem „ gra  wprowadza nas na nowe tory produkcji i wyścigowych to ekscytujący kierunek. Laptopy poleasingowe

Tytuł pokazuje wiele znaczących usprawnień”. Tymczasem ocenę 4,5/5 wystawia GamePro, a w recenzji za plusy podawane są takie rzeczy, jak ilość samochodów, symulacyjny charakter minusem zaś jest grafika i nieprzystępność dla „niedzielnych graczy”.

Potem jest niestety trochę gorzej, gdyż takie serwisy, jak CVG, Videogamesdaily czy też Joystiq wystawiły GT 5 ocenę końcową 8. Dziennikarze tych serwisów podkreślają wspaniały model jazdy , tryb on-line (16 osób), mnóstwo samochodów i tras. Minusy to słabe wykonanie tras i wyścigi w sieci, które są „męczarnią”.

Na uwagę zasługuje również recka w GameReactor, gdyż tam dziennikarz wystawił ocenę 7/10. Jego zdaniem ′ gra jest strasznie nierówna. Raz zachwyca, a innym razem odstrasza i dlatego Forza 3 nie jest zagrożona”.

Inne serwisy o grach wystawiły GT 5 następującą ocenę: komputery Warszawa

IGN – 8.5
Eurogamer – 9
Joystiq – 4/5
Destructoid – 10
GamePro – 4.5/5
Videogameszone.de – 85%
Metro – 8

Ciekawe jaką ocenę przyzna tej grze Dawid Szyszko..

Robert Smolka

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*